SPORIACE ÚČTY – Zlatá minca 2023

1.  365.bank: Syslenie ■ 139 bodov
2.  Fio banka: Fio konto ■ 72 bodov
3.  mBank: mSporenie ■ 58 bodov

4.  Prima banka: Sporenie k Osobnému účtu ■ 56 bodov
5.  Slovenská sporiteľňa: Sporenie ■ 47 bodov
6.  Tatra banka: Sporenie k účtu ■ 44 bodov
7.  Privatbanka: Privatbanka Saving Konto ■ 43 bodov
8.  ČSOB: Sporiaci účet Depozit ■ 32 bodov
9.  VÚB: Sporiaci účet ■ 25 bodov
10. UniCredit Bank: Sporiaci účet ■ 15 bodov
11. BKS Bank: Online sporiaci účet ■ 14 bodov
12. Raiffeisen banka: Kasička – sporiaci účet ■ 13 bodov

Na sporiacom účte má zmysel držať peniaze, ktoré nechcete investovať, ale súčasne by ste radi, aby sa zhodnocoval aspoň zlomok percenta (jedna výnimka – Tatra banka má úrok na sporiacom účte doslova 0, preto sme ju do tejto kategórie ani nezaraďovali).

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2023 tvorí 219 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca

Súvisiace:
Kategórie bánk 2005 až 2022
Sporiaci účet môže zarobiť aj 5 percent. Veľa však nenašetríte