KREDITNÉ KARTY – Zlatá minca 2023

1.  Tatra banka: Visa štandard súkromná ■ 154 bodov
2.  VÚB: MasterCard World ■ 107 bodov
3.  Slovenská sporiteľňa: Štedrá karta ■ 103 bodov

4.  ČSOB: Mastercard Standard ■ 73 bodov
5.  mBank: Virtuálne karty ■ 63 bodov

Hlavnou výhodou kreditnej karty je garancia, že človek zakúpenú službu alebo produkt naozaj dostane. Je však potrebné byť veľmi disciplinovaný pri splácaní.

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2023 tvorí 219 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca


Chcete vedieť viac?

Pozrite si webinár o zlých finančných rozhodnutiach. V čase od 18:17 sa hovorilo o kreditných kartách:

Súvisiace:
Kategórie bánk 2005 až 2022