TERMÍNOVANÉ VKLADY – Zlatá minca 2023

1.  J&T Banka: Termínované vklady ■ 154 bodov
2.  Privatbanka: Termínovaný vklad ■ 113 bodov
3.  Fio banka: Fio termínované vklady ■ 83 bodov

4.  Tatra banka: Termínovaný vklad ■ 34 bodov
5.  Prima banka: Termínovaný vklad ■ 26 bodov
5.  VÚB: Kombiprodukt ■ 26 bodov
7.  UniCredit Bank: Termínovaný vklad ■ 24 bodov
8.  Slovenská sporiteľňa: Termínovaný vklad ■ 23 bodov
9.  ČSOB: Termínovaný vklad ■ 16 bodov
10. BKS Bank: Termínovaný vklad ■ 11 bodov
11. mBank: mVklad ■ 9 bodov
12. Raiffeisen banka: Viazaný vklad ■ 8 bodov

Poznámka:
Cieľ Zlatej mince je upozorňovať na najlepších a nie hovoriť o neúspešných. Preto nezverejňujeme produkty, ktoré získali minimálny počet bodov.

Termínovaný vklad je produkt pre konzervatívnych investorov. Je lepšie použiť termínovaný vklad, než prísť o peniaze pri nevhodnom investovaní.

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2023 tvorí 219 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca


Ak ste konzervatívny investor, mohol by pre vás byť užitočný tento webinár:

Súvisiace:
Kategórie bánk 2005 až 2022