TERMÍNOVANÉ VKLADY – Zlatá minca 2022

1.  J&T Banka: Termínované vklady ■ 115 bodov
2.  Privatbanka: Termínovaný vklad ■ 101 bodov
3.  Prima banka: Termínovaný vklad ■ 44 bodov

4.  VÚB: Kombiprodukt ■ 30 bodov
5.  Fio banka: Fio Termínované vklady ■ 24 bodov
6.  Tatra banka: Termínovaný vklad ■ 22 bodov
7.  Poštová banka: Termínovaný vklad ■ 21 bodov
7.  Slovenská sporiteľňa: Termínovaný vklad ■ 21 bodov
9.  Raiffeisen banka: Viazaný vklad ■ 16 bodov

Termínovaný vklad je produkt pre konzervatívnych investorov. Je lepšie použiť termínovaný vklad, než prísť o peniaze pri nevhodnom investovaní.

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2022 tvorí 189 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca


Ak ste konzervatívny investor, mohol by pre vás byť užitočný tento webinár:

Súvisiace:
Kategórie bánk 2005 až 2020