DEBETNÉ KARTY – Zlatá minca 2022

1.  Tatra banka: Visa ■ 115 bodov
2.  Revolut: Revolut ■ 112 bodov
3.  365.bank: Digitálna karta ■ 108 bodov

4.  VÚB: Visa Inspire ■ 71 bodov
5.  Slovenská sporiteľňa: Visa Standard ■ 69 bodov
6.  mBank: Virtuálne karty ■ 56 bodov
7.  Fio banka: Visa Classic ■ 37 bodov
8.  Prima banka Slovensko: MasterCard Standard ■ 12 bodov

* Internetová banka Revolut nemá na Slovensku priame zastúpenie.

Debetná karta umožňuje čerpať prostriedky do výšky zostatku na bankovom účte. Jej nefyzická verzia sa nazýva virtuálna (alebo digitálna) karta. Ta môže mať dlhodobú platnosť alebo môže byť aj jednorazová.

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2022 tvorí 189 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca


Chcete vedieť viac? Pozrite si webinár:

Súvisiace:
Kategórie bánk 2005 až 2020