DEBETNÉ KARTY – Zlatá minca 2023

1.  Tatra banka: Visa ■ 120 bodov
2.  Revolut: Revolut karta* ■ 99 bodov
3.  365.bank: digitálne peňaženky – možnosť platiť náramkom, kľúčenkou, šiltovkou či kabelkou ■ 76 bodov

4.  Slovenská sporiteľňa: Visa elektronická ■ 67 bodov
5.  mBank: Virtuálne karty ■ 58 bodov
6.  VÚB: Visa Inspire ■ 55 bodov
7.  Fio banka: Visa Classic ■ 52 bodov
8.  ČSOB: Mastercard Gold ■ 44 bodov
9.  UniCredit Bank: Visa Standard ■ 35 bodov
10. Prima banka: MasterCard Standard ■ 8 bodov

* Internetová banka Revolut nemá na Slovensku priame zastúpenie.

Poznámka: Cieľ Zlatej mince je upozorňovať na najlepších a nie hovoriť o neúspešných. Preto nezverejňujeme produkty, ktoré získali minimálny počet bodov.

Debetná karta umožňuje čerpať prostriedky do výšky zostatku na bankovom účte. Jej nefyzická verzia sa nazýva virtuálna (alebo digitálna) karta. Ta môže mať dlhodobú platnosť alebo môže byť aj jednorazová.

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2023 tvorí 219 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca


Chcete vedieť viac? Pozrite si webinár:

Súvisiace:
Kategórie bánk 2005 až 2022