BANKOVÉ ÚČTY – Zlatá minca 2023

1.  Tatra banka: Účet pre modrú planétu – bežný účet ■ 172 bodov
2.  365.bank: Účet zadarmo ■ 125 bodov
3.  Fio banka: Fio osobný účet bez poplatkov ■ 119 bodov

4.  mBank: mKonto ■ 107 bodov
5.  Revolut: Revolut Standard* ■ 99 bodov
5.  Slovenská sporiteľňa: SPACE účet ■ 99 bodov
7.  ČSOB: Smart účet ■ 87 bodov
8.  UniCredit Bank: START ■ 57 bodov
9.  VÚB: VÚB Účet Magnifica ■ 55 bodov
10. Raiffeisen banka: Parádny účet ■ 15 bodov
11. Prima banka: Osobný účet ■ 9 bodov

* Internetová banka Revolut nemá na Slovensku priame zastúpenie.

Bankový účet slúži na manipuláciu a hospodárenie s finančnými prostriedkami. Úroky za peniaze na ňom uložené sú minimálne až nulové.

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2023 tvorí 219 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca


Chcete vedieť viac? Pozrite si webinár:

Súvisiace:
Kategórie bánk 2005 až 2022