DEBETNÉ KARTY – Zlatá minca 2020

1.  Tatra banka: Visa ■ 76 bodov
2.  Revolut*: Revolut ■ 63 bodov
3.  365.bank: Digitálna karta ■ 55 bodov

4.  VÚB: Visa Inspire ■ 51 bodov
5.  mBank: Zlatá mKarta ■ 49 bodov
6.  Slovenská sporiteľňa: Visa Classic ■ 48 bodov
7.  Fio banka: Platenie mobilom/hodinkami ■ 36 bodov
8.  UniCredit Bank: Visa Standard ■ 28 bodov
9.  ČSOB: Visa Classic ■ 21 bodov
10. Prima banka Slovensko: MasterCard Standard ■ 14 bodov

Poznámka: Internetová banka Revolut nemá na Slovensku priame zastúpenie.

Debetná karta umožňuje čerpať prostriedky do výšky zostatku na bankovom účte. Jej nefyzická verzia sa nazýva virtuálna (alebo digitálna) karta. Ta môže mať dlhodobú platnosť alebo môže byť aj jednorazová.

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2020 tvorí 191 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca


Chcete vedieť viac? Pozrite si webinár:

Súvisiace:
Kategórie bánk 2005 až 2017