RIZIKOVÉ ŽIVOTNÉ POISTENIE – Zlatá minca 2020

1.  Generali Poisťovňa: La Vita ■ 161 bodov
2.  Allianz – SP: Šťastný Život ■ 126 bodov
3.  NN Životná poisťovňa: NN Partner ■ 109 bodov

4.  Youplus: Životné poistenie 4U ■ 91 bodov
5.  MetLife: TrendLife ■ 79 bodov
6.  Uniqa: UNIQÁT Risk ■ 48 bodov
7.  Kooperativa: Profi komplet ■ 22 bodov
8.  Wüstenrot poisťovňa: W – komplex ■ 14 bodov

Poznámky:
a) Cieľ Zlatej mince je upozorňovať na najlepších a nie hovoriť o neúspešných. Preto nezverejňujeme produkty, ktoré získali 10 a menej bodov.
b) Hlasovanie odbornej poroty prebiehalo v čase zlučovania poisťovní Uniqa a AXA. Pretože nebolo jasné, ktoré produkty poisťovne AXA zostanú v budúcnosti zachované, neboli do tohto hlasovania zahrnuté.

Zmysel rizikového životného poistenia je ochrana príjmov a záväzkov. Poistiť by sa mal primárne živiteľ rodiny.

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2020 tvorí 191 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca


Chcete vedieť viac? Pozrite si webinár:

Súvisiace:
Kategórie poisťovní 2005-2017