ÚRAZOVÉ POISTENIE – Zlatá minca 2022

1.  Allianz – Slovenská poisťovňa: Poistenie invalidity následkom úrazu ■ 142 bodov
2.  Youplus: Pripoistenie pre prípad invalidity (z akýchkoľvek príčin – úraz aj choroba) ■ 89 bodov
3.  MetLife: Poistenie úrazu a choroby Easy Risk ■ 87 bodov

4.  Union poisťovňa: Union Istota – dlhodobé úrazové poistenie ■ 52 bodov
5.  Colonnade Insurance S.A.: EVENT – úrazové poistenie akcií ■ 43 bodov
5.  ČSOB Poistovňa: Poistenie úrazu a života Spirit ■ 43 bodov
7.  Kooperativa poisťovňa: Krátkodobé skupinové úrazové poistenie ■ 39 bodov

Úrazové poistenie je pripoistenie k životnému poisteniu. Poistené majú byť primárne riziká, ktorých následky si človek nemôže dovoliť finančne znášať.

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2022 tvorí 189 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca


Ak chcete vedieť viac:

Možno by vás mohlo zaujímať:

Súvisiace:
Kategórie poisťovní 2005-2020