CESTOVNÉ POISTENIE – Zlatá minca 2022

1.  Union poisťovňa: Krátkodobé cestovné poistenie ■ 158 bodov
2.  Allianz – Slovenská poisťovňa: Cestovné poistenie ■ 130 bodov
3.  Uniqa: Cestovné poistenie & Sloboda ■ 110 bodov

4.  Generali Poisťovňa: Cestovné poistenie na dobu neurčitú (balík poistenia Komplet) ■ 93 bodov
5.  Generali Poisťovňa: Ročné cestovné poistenie od Európskej cestovnej poisťovne (balík poistenia Komplexné cestovné poistenie – ročné VIP) ■ 92 bodov
6.  Groupama poisťovňa: Cestovné poistenie – komplexné poistenie na cestovanie a dovolenku + COVID krytie! ■ 31 bodov
7.  ČSOB Poisťovňa: Cestovné poistenie ■ 17 bodov
8.  Kooperativa poisťovňa: Marco Polo ■ 16 bodov
9.  Colonnade Insurance S.A.: Komplexné cestovné poistenie ■ 13 bodov

Poznámka:
Cieľ Zlatej mince je upozorňovať na najlepších a nie hovoriť o neúspešných. Preto nezverejňujeme produkty, ktoré získali 10 a menej bodov.

Mali by sme sa báť veľkých škôd. Poistenie liečebných nákladov, poistenie zodpovednosti a asistenčné služby by mali byť prioritnými bodmi cestovného poistenia. Poistenie batožiny by hlavným dôvodom uzatvorenia cestovného poistenia mať nemalo.

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2022 tvorí 189 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca


Chcete vedieť viac? Pozrite si webinár:

Súvisiace:
Kategórie poisťovní 2005-2020