PZP MOTOROVÝCH VOZIDIEL – Zlatá minca 2023

1.  Allianz – Slovenská poisťovňa: Moje Auto – balík Comfort ■ 214 bodov
2.  Generali Poisťovňa: PZP od Generali ■ 164 bodov
3.  Kooperativa poisťovňa: Povinné zmluvné poistenie ■ 146 bodov

4.  Uniqa: Auto & pohoda PZP ■ 140 bodov
5.  Union poisťovňa: Šikovné poistenie vozidla – havarijné poistenie v kombinácii s PZP ■ 63 bodov
6.  ČSOB Poisťovňa: Povinné zmluvné poistenie ■ 61 bodov
7.  Wüstenrot poisťovňa: W dobrom PZP ■ 33 bodov
8.  Komunálna poisťovňa: Povinné zmluvné poistenie – Osobné auto ■ 26 bodov

Ak nahlásite poisťovni škodu včas (do 15 dní na Slovensku, do 30 dní v zahraničí) a máte PZP, nič neplaťte! Všetky faktúry odovzdajte poisťovni! Poisťovňa platí priamo poškodenému.
Ak nenahlásite poisťovni škodu včas, poisťovňa od vás môže plnenie vymáhať (nahlásiť poistnú udalosť asistenčnej službe nestačí).

Reklama:

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2023 tvorí 219 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca


Chcete vedieť viac? Pozrite si webinár:

Odporúčame aj webinár o poistnej udalosti:

Súvisiace:
Kategórie poisťovní 2005-2022