MOBILE BANKING – Zlatá minca 2022

1.  Tatra banka: Aplikácia Tatra banka ■ 220 bodov
2.  Slovenská sporiteľňa: George ■ 150 bodov
3.  VÚB: VÚB Mobil Banking ■ 87 bodov

4.  365.bank: Smartie – detská mobilná banková aplikácia ■ 79 bodov
5.  ČSOB: SmartBanking ■ 67 bodov
6.  mBank: Mobilná aplikácia mBank ■ 53 bodov
7.  Fio banka: Fio Smartbanking ■ 51 bodov
8.  UniCredit Bank: Smart Banking ■ 32 bodov

Pre bezpečný mobile banking: 1) Majte dobre zabezpečený telefón proti zneužitiu pri odcudzení. 2) Nesťahujte do svojho telefónu všetky aplikácie, ktoré vás zaujmú. 3) Banky mobilné aplikácie aktualizujú, vylepšujú ich bezpečnosť – nezabúdajte aktualizovať s nimi.

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2022 tvorí 189 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca


Mohlo by vás zaujať:

Súvisiace:
Kategórie bánk 2005 až 2020