INTERNET BANKING – Zlatá minca 2023

1.  Tatra banka: Internet banking ■ 298 bodov
2.  Slovenská sporiteľňa: George ■ 188 bodov
3.  ČSOB: Moja ČSOB ■ 105 bodov

4.  VÚB: VÚB Internet banking ■ 87 bodov
5.  Fio banka: Fio Internetbanking ■ 71 bodov
6.  mBank: Internet banking mBank ■ 58 bodov
7.  365.bank: Internet banking ■ 50 bodov
8.  UniCredit Bank: Online banking ■ 30 bodov
9.  Prima banka: Internet Banking ■ 17 bodov

Podľa čoho doporučujeme posuzovať kvalitu internet bankingu? 1) Rychlosť úhrady, 2) možnosti notifikácií (napr. pri zneužití platobnej karty), 3) možnosť exportu dát do xls.

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2023 tvorí 219 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca


Chcete vedieť viac? Pozrite si webinár:

Súvisiace:
Kategórie bánk 2005 až 2022