SPOTREBNÉ ÚVERY – Zlatá minca 2020

1.  mBank: mPôžička Plus bez úroku ■ 97 bodov
2.  ČSOB: Spotrebný úver ■ 64 bodov
3.  Slovenská sporiteľňa: Moderná pôžička ■ 63 bodov

4.  UniCredit Bank: PRESTO Úver na čokoľvek ■ 61 bodov
5.  Poštová banka: Dobrá pôžička ■ 56 bodov
5.  Tatra banka: Digitálny úver ■ 56 bodov
7.  365.bank: Pôžička ■ 47 bodov
8.  VÚB: VÚB Pôžička ■ 45 bodov
9.  Raiffeisen banka: Parádna pôžička ■ 22 bodov

Poznámka: Cieľ Zlatej mince je upozorňovať na najlepších a nie hovoriť o neúspešných. Preto nezverejňujeme produkty, ktoré získali 10 a menej bodov.

Odstúpit od zmluvy bez uvedenia dôvodu máte právo do 14 kalendárnych dní. Odstúpenie realizujete písomne alebo na “trvanlivom nosiči”. Ste však povinní uhradiť úrok z istiny odo dňa, kedy ste spotrebný úver začali čerpať. Teoreticky by ste mali uhradiť aj poplatky zaplatené orgánu verejnej správy.

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2020 tvorí 191 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca

Súvisiace:
Kategórie bánk 2005 až 2017