PODNIKATEĽSKÉ ÚVERY – Zlatá minca 2023

1.  Tatra banka: BusinessÚver Expres ■ 151 bodov
2.  Slovenská sporiteľňa: Financovanie investičných potrieb ■ 93 bodov
3.  ČSOB: Investičný úver ■ 84 bodov

4.  UniCredit Bank: Business Kontokorent ■ 44 bodov
5.  VÚB: Profiúver ■ 43 bodov
6.  Fio banka: Fio podnikateľský úver ■ 34 bodov
7.  365.bank: Úvery pre biznis ■ 12 bodov
8.  Oberbank: Financovanie investícií ■ 10 bodov

Poznámka: Cieľ Zlatej mince je upozorňovať na najlepších a nie hovoriť o neúspešných. Preto nezverejňujeme produkty, ktoré získali minimálny počet bodov.

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2023 tvorí 219 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca

Súvisiace:
Kategórie bánk 2005 až 2022