II. PILIER – Zlatá minca 2023

1.  Uniqa d.s.s. ■ 291 bodov
2.  VÚB Generali d.s.s. ■ 236 bodov
3.  NN d.s.s. ■ 216 bodov

4.  Allianz – Slovenská d.s.s. ■ 110 bodov
5.  Kooperativa ■ 20 bodov

Sporitelia v II. pilieri stále najviac využívajú dlhopisové fondy, ktoré viaceré výnosom nezarobia ani na infláciu. Ak je vám menej, ako 50 rokov, rýchlo z nich odíďte.

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2023 tvorí 219 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca


Chcete vedieť viac? Pozrite si webinár:

Pokračovanie:

História:
Kategórie fondov 2010 až 2022