II. PILIER – Zlatá minca 2022

1.  Uniqa d.s.s.: Indexový ■ 187 bodov
2.  VÚB Generali d.s.s.: Index ■ 153 bodov
3.  NN d.s.s.: Index Global ■ 140 bodov

4.  VÚB Generali d.s.s.: Profit ■ 54 bodov
5.  NN d.s.s.: Dynamika ■ 50 bodov
6.  Uniqa d.s.s.: Akciový ■ 45 bodov
7.  Allianz – Slovenská d.s.s.: Progres ■ 44 bodov
8.  365.life: Prosperita ■ 13 bodov

Poznámky:
a) Odborná porota hodnotila iba akciové a indexové fondy.
b) Cieľ Zlatej mince je upozorňovať na najlepších a nie hovoriť o neúspešných. Preto nezverejňujeme produkty, ktoré získali 10 a menej bodov.

Sporitelia v II. pilieri stále najviac využívajú dlhopisové fondy, ktoré viaceré výnosom nezarobia ani na infláciu. Ak je vám menej, ako 50 rokov, rýchlo z nich odíďte.

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2022 tvorí 189 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca


Chcete vedieť viac? Pozrite si webinár:

Pokračovanie: