SPOTREBNÉ ÚVERY – Zlatá minca 2023

1.  mBank: Hotovostný úver mPôžička Plus ■ 112 bodov
2.  UniCredit Bank: Presto úver – s odmenou až 700 eur ■ 110 bodov
3.  365.bank: Pôžička od 365 ■ 92 bodov

4.  Tatra banka: Bezúčelový úver ■ 74 bodov
5.  Slovenská sporiteľňa: Moderná pôžička ■ 73 bodov
6.  VÚB: Pôžička na čokoľvek ■ 52 bodov
7.  ČSOB: Spotrebný úver ■ 49 bodov
8.  Raiffeisen banka: Parádna pôžička ■ 44 bodov
9.  Prvá stavebná sporiteľňa: môjÚVER ■ 38 bodov
10. Prima banka: Pôžička ■ 15 bodov

Poznámka: Cieľ Zlatej mince je upozorňovať na najlepších a nie hovoriť o neúspešných. Preto nezverejňujeme produkty, ktoré získali minimálny počet bodov.

Odstúpit od zmluvy bez uvedenia dôvodu máte právo do 14 kalendárnych dní. Odstúpenie realizujete písomne alebo na “trvanlivom nosiči”. Ste však povinní uhradiť úrok z istiny odo dňa, kedy ste spotrebný úver začali čerpať. Teoreticky by ste mali uhradiť aj poplatky zaplatené orgánu verejnej správy.

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2023 tvorí 219 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca

Súvisiace:
Kategórie bánk 2005 až 2022