SPOTREBNÉ ÚVERY – Zlatá minca 2020

1.  mBank: mPôžička Plus ■ 103 bodov
2.  UniCredit Bank: Presto – Hviezda medzi úvermi, s garantovaným úrokom 4,49 % ■ 100 bodov
3.  Slovenská sporiteľňa: Moderná pôžička ■ 66 bodov

4.  VÚB: Pôžička na čokoľvek ■ 65 bodov
5.  ČSOB: Spotrebný úver ■ 60 bodov
6.  Poštová banka: Dobrá pôžička ■ 58 bodov
7.  Tatra banka: Bezúčelový úver ■ 57 bodov
8.  Prvá stavebná sporiteľňa: môjÚVER ■ 46 bodov
9.  Raiffeisen banka: Parádna pôžička ■ 20 bodov
10. Prima banka: Pôžička ■ 11 bodov

Odstúpit od zmluvy bez uvedenia dôvodu máte právo do 14 kalendárnych dní. Odstúpenie realizujete písomne alebo na “trvanlivom nosiči”. Ste však povinní uhradiť úrok z istiny odo dňa, kedy ste spotrebný úver začali čerpať. Teoreticky by ste mali uhradiť aj poplatky zaplatené orgánu verejnej správy.

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2022 tvorí 189 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca

Súvisiace:
Kategórie bánk 2005 až 2020