RIZIKOVÉ ŽIVOTNÉ POISTENIE – Zlatá minca 2022

1.  Uniqa: ActiveLive  ■ 138 bodov
2.  Generali Poisťovňa: La Vita  ■ 132 bodov
3.  NN Životná poisťovňa: NN Partner  ■ 104 bodov

4.  Youplus: Životné poistenie 4U  ■ 96 bodov
5.  Allianz – Slovenská poisťovňa: Šťastný Život  ■ 95 bodov
6.  MetLife: TrendLife  ■ 75 bodov
7.  ČSOB Poistovňa: Poistenie Vital  ■ 24 bodov
8.  Kooperativa poisťovňa: Profi komplet  ■ 22 bodov

Poznámka:
Cieľ Zlatej mince je upozorňovať na najlepších a nie hovoriť o neúspešných. Preto nezverejňujeme produkty, ktoré získali 10 a menej bodov.

Zmysel rizikového životného poistenia je ochrana príjmov a záväzkov. Poistiť by sa mal primárne živiteľ rodiny.

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2022 tvorí 189 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca


Chcete vedieť viac? Pozrite si webinár:

Súvisiace:
Kategórie poisťovní 2005-2020