INVESTIČNÉ PORTFÓLIÁ Z ETF – Zlatá minca 2022

1.  Finax ■ 91 bodov
2.  Across Private Investments ■ 63 bodov
3.  Portu SK ■ 62 bodov

4.  Finportal ■ 30 bodov
4.  Wealth Effect Management ■ 30 bodov
6.  Fondee ■ 25 bodov
7.  Brokeria ■ 14 bodov
7.  FINGO.sk ■ 14 bodov
7.  PROSIGHT Slovensko ■ 14 bodov
10. BROKER SERVICE GROUP Slovakia ■ 13 bodov

Poznámka:
Cieľ Zlatej mince je upozorňovať na najlepších a nie hovoriť o neúspešných. Preto nezverejňujeme produkty, ktoré získali 10 a menej bodov.

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2022 tvorí 189 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca


Chcete vedieť viac?

Mohol by vás zaujímať webinár: