BROKERI: AKCIE A ETF – Zlatá minca 2022

1.  Interactive Brokers ■ 128 bodov
2.  XTB ■ 75 bodov
3.  Lynx ■ 68 bodov

4.  Etoro ■ 55 bodov
5.  FIO broker ■ 48 bodov
6.  Trading 212 ■ 30 bodov
7.  Patria Finance ■ 29 bodov

Nie je zlé otestovať demo účet. Zoznámiť sa s mechanizmom a princípom fungovania platformy. Čo však demo účet nikdy nenaučí, je psychika – pocit, keď ide o skutočné peniaze.

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2022 tvorí 189 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca


Chcete vedieť viac? Pozrite si webinár:

Alebo:

Alebo: