ZDRAVOTNÉ POISTENIE – Zlatá minca 2020

1.  Dôvera zdravotná poisťovňa: Zdravotné poistenie ■ 276 bodov
2.  Union zdravotná poisťovňa: Verejné zdravotné poistenie ■ 248 bodov
3.  Všeobecná zdravotná poisťovňa: Zdravotné poistenie ■ 154 bodov

V historii Zlatej mince, v kategórii Zdravotné poistenie, bola Union 9x 1., 3x 2., Dôvera 4x 1., 7x 2., 1x 3., VŠZP 1x 1., 11x 3.

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2020 tvorí 191 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá mincaChcete vedieť viac? Pozrite si webinár:

Súvisiace:
Kategórie poisťovní 2005-2017