ŠTUDENTSKÉ ÚČTY – Zlatá minca 2020

1.  Tatra banka: Študentský účet ■ 106 bodov
2.  365.bank: Účet zadarmo* ■ 100 bodov
3.  Revolut**: Revolut Junior ■ 68 bodov

4.  Slovenská sporiteľňa: Space účet Student ■ 66 bodov
5.  mBank: mKonto #navlastnetriko ■ 50 bodov
6.  VÚB: FEJM účet pre mladých ■ 35 bodov
7.  Fio banka: Účty pre študentov od 15 do 18 rokov ■ 34 bodov
8.  UniCredit Bank: U Konto ■ 25 bodov
9.  ČSOB: FUN účet ■ 24 bodov

* Pre ľudí od 15 rokov má 365.bank rovnaký účet ako pre ostatných.
** Internetová banka Revolut nemá na Slovensku priame zastúpenie.

Poznámka: Cieľ Zlatej mince je upozorňovať na najlepších a nie hovoriť o neúspešných. Preto nezverejňujeme produkty, ktoré získali 10 a menej bodov.

Účty, ktorými sa banky snažia osloviť študentov alebo mladých ľudí. Väčšina z nich je vedená zadarmo. Pozor na úroky pri povolenom prečerpaní alebo na kreditných kartách!

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2020 tvorí 191 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali o finančnej gramotnosti knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca


Ak chcete vedieť viac, pozrite si webinár:

Súvisiace:
Kategórie bánk 2005 až 2017
Študentský účet. Kde je zadarmo a kde ho založíte aj bez rodičov?