SPORIACE ÚČTY – Zlatá minca 2020

1.  365.bank: Podúčet Sporenie ■ 88 bodov
2.  mBank: mSporenie ■ 54 bodov
3.  VÚB: Sporiaci účet ■ 48 bodov

4.  ČSOB: Sporiaci účet ■ 47 bodov
5.  Fio banka: Sporiaci účet Fio konto ■ 45 bodov
6.  Poštová banka: Dobré sporenie Rezerva ■ 38 bodov

Poznámka: Cieľ Zlatej mince je upozorňovať na najlepších a nie hovoriť o neúspešných. Preto nezverejňujeme produkty, ktoré získali 10 a menej bodov.

Na sporiacom účte má zmysel držať peniaze, ktoré nechcete investovať, ale súčasne by ste radi, aby sa zhodnocoval aspoň zlomok percenta (jedna výnimka – Tatra banka má úrok na sporiacom účte doslova 0, preto sme ju do tejto kategórie ani nezaraďovali).

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2020 tvorí 191 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca

Súvisiace:
Kategórie bánk 2005 až 2017
Sporiaci účet môže zarobiť aj 5 percent. Veľa však nenašetríte