PZP MOTOROVÝCH VOZIDIEL – Zlatá minca 2020

1.  Allianz – SP: Moje Auto – balík Comfort ■ 207 bodov
2.  Generali Poisťovňa: Balíkové individuálne poistenie PZP Automatik ■ 115 bodov
3.  Kooperativa: Povinné zmluvné poistenie ■ 90 bodov

4.  Uniqa: Auto & Voľnosť PZP ■ 76 bodov
5.  ČSOB Poisťovňa: Povinné zmluvné poistenie ■ 75 bodov
6.  Union poisťovňa: Povinné zmluvné poistenie ■ 47 bodov
7.  Generali Poisťovňa, od. z. Genertel: Povinné zmluvné poistenie Genertel ■ 32 bodov
7.  Komunálna poisťovňa: Povinné zmluvné poistenie ■ 32 bodov
9.  Groupama poisťovňa: Povinné zmluvné poistenie ■ 26 bodov
10. Wüstenrot poisťovňa: Povinné zmluvné poistenie ■ 20 bodov

Poznámka: Hlasovanie odbornej poroty prebiehalo v čase zlučovania poisťovní Uniqa a AXA. Pretože nebolo jasné, ktoré produkty poisťovne AXA zostanú v budúcnosti zachované, neboli do tohto hlasovania zahrnuté.

Ak nahlásite poisťovni škodu včas (do 15 dní na Slovensku, do 30 dní v zahraničí) a máte PZP, nič neplaťte! Všetky faktúry odovzdajte poisťovni! Poisťovňa platí priamo poškodenému.
Ak nenahlásite poisťovni škodu včas, poisťovňa od vás môže plnenie vymáhať (nahlásiť poistnú udalosť asistenčnej službe nestačí).

Reklama:

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2020 tvorí 191 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca


Chcete vedieť viac? Pozrite si webinár:

Odporúčame aj webinár o poistnej udalosti:

Súvisiace:
Kategórie poisťovní 2005-2017