POISTENIE PODNIKANIA – Zlatá minca 2020

1. Allianz – SP: Poistenie majetku ■ 144 bodov
2. Generali Poisťovňa: ProFi ■ 83 bodov
3. Colonnade Insurance S.A.: Allriskové poistenie majetku ■ 55 bodov

4. Uniqa: Firma & Ochrana ■ 48 bodov
5. ČSOB Poisťovňa: Poistenie majetku ■ 42 bodov
6. Union poisťovňa: Poistenie prerušenia prevádzky ■ 27 bodov
7. Komunálna poisťovňa: Poistenie pre malých a stredných podnikateľov – Moja Firma ■ 16 bodov
8. Wüstenrot poisťovňa: Poistenie podnikateľov ■ 14 bodov

Firma by mala riešiť: 1) poistenie majetku, 2) prerušenia prevádzky a 3) zodpovednosti.
Škoda spôsobená na zdraví alebo na veci by mala byť poistená na alespoň 1 milión €, škoda spôsobená vadou výrobku taktiež na 1 milión €, škoda na prenajatej nehnuteľnosti na 0,5 miliónu €.

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2020 tvorí 191 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca


Chcete vedieť viac? Pozrite si webinár:

Súvisiace:
Kategórie poisťovní 2005-2017