POISTENIE MAJETKU – Zlatá minca 2020

1.  Allianz – SP: Môj domov ■ 223 bodov
2.  Uniqa: Domov & Šťastie ■ 159 bodov
3.  Generali Poisťovňa: DOMino Trio ■ 132 bodov

4.  ČSOB Poisťovňa: Poistenie nehnuteľnosti s domácnosťou ■ 57 bodov
5.  Union poisťovňa: Poistenie nehnuteľnosti ■ 39 bodov
6.  Kooperativa: Bezstarostný domov ■ 29 bodov
7.  Groupama poisťovňa: Poistenie nehnuteľností a domácností ■ 26 bodov
8.  Wüstenrot poisťovňa: Hodnota domova ■ 11 bodov

Poznámky:
a) Cieľ Zlatej mince je upozorňovať na najlepších a nie hovoriť o neúspešných. Preto nezverejňujeme produkty, ktoré získali 10 a menej bodov.
b) Hlasovanie odbornej poroty prebiehalo v čase zlučovania poisťovní Uniqa a AXA. Pretože nebolo jasné, ktoré produkty poisťovne AXA zostanú v budúcnosti zachované, neboli do tohto hlasovania zahrnuté.

💡 Na rozdiel od životného poistenia sa poistenie majetku odporúča s odstupom času prehodnocovať a aktualizovať. Jednak sú aktuálne produkty lepšie, než boli napríklad pred desiatimi rokmi, jednak s odstupom času dochádza k podpoisteniu, kedy poistné plnenie nepokryje v prípade poistnej udalosti celú aktuálnu výšku škody.

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2020 tvorí 191 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca


Chcete vedieť viac? Pozrite si webinár:

Odporúčame aj webinár o poistení zodpovednosti, ktoré je veľmi dôležitou zložkou poistenia bývania:

Možno by vás mohlo zaujímať:

Súvisiace:
Kategórie poisťovní 2005-2017