INVESTIČNÉ ŽIVOTNÉ POISTENIE – Zlatá minca 2020

1.  Allianz – SP: Môj Život ■ 118 bodov
2.  Generali Poisťovňa: La Vita ■ 98 bodov
3.  NN Životná poisťovňa: NN Plan ■ 77 bodov

4.  MetLife: PlusLife ■ 45 bodov
5.  Uniqa: UNIQÁT Invest ■ 32 bodov
6.  Wüstenrot poisťovňa: W – pohode ■ 17 bodov
7.  NOVIS Poisťovňa: Pre rodiny ■ 12 bodov

Poznámky:
a) Cieľ Zlatej mince je upozorňovať na najlepších a nie hovoriť o neúspešných. Preto nezverejňujeme produkty, ktoré získali 10 a menej bodov.
b) Hlasovanie odbornej poroty prebiehalo v čase zlučovania poisťovní Uniqa a AXA. Pretože nebolo jasné, ktoré produkty poisťovne AXA zostanú v budúcnosti zachované, neboli do tohto hlasovania zahrnuté.

Jedná sa o čoraz menej predávaný produkt, preto organizátor Zlatej mince zváži budúcu existenciu tejto kategórie v súťaži.

⚠️ Varovanie NBS:
Ak vás niekto presviedča na zrušenie životnej poistky a uzatvorenie novej, nedajte sa pomýliť a zvýšte pozornosť. Nové poistenie môže byť lepšie a výhodnejšie, čo ale nemusí znamenať, že sa vám oplatí staré poistenie zaň vymeniť.

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2020 tvorí 191 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca


Chcete vedieť viac? Pozrite si webinár:

Súvisiace:
Kategórie poisťovní 2005-2017