INVESTIČNÉ BANKOVNÍCTVO – Zlatá minca 2020

1.  J&T Banka: Investičný vklad ■ 69 bodov
2.  Tatra banka: Private Banking ■ 48 bodov
3.  Amundi AM: Amundi ETF Asset Management ■ 40 bodov

4.  Privatbanka: Privatbanka Wealth Management ■ 36 bodov
5.  Slovenská sporiteľňa: Erste Private Banking ■ 35 bodov
6.  ČSOB: Wealth Management ■ 24 bodov
7.  UniCredit Bank: Private Banking ■ 20 bodov
8.  VÚB: Privátne bankovníctvo ■ 13 bodov

Poznámka: Cieľ Zlatej mince je upozorňovať na najlepších a nie hovoriť o neúspešných. Preto nezverejňujeme produkty, ktoré získali 10 a menej bodov.

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2020 tvorí 191 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca


Mohol by vás zaujímať webinár:

Súvisiace:
Kategórie bánk 2005 až 2017