HAVARIJNÉ POISTENIE – Zlatá minca 2020

1.  Allianz – SP: Moje Auto – balík Max ■ 233 bodov
2.  Generali Poisťovňa: Havarijné poistenie Automax ■ 154 bodov
3.  Uniqa: Auto & Voľnosť KASKO ■ 78 bodov

4.  Kooperativa: Havarijné poistenie Auto komplet ■ 52 bodov
5.  Union poisťovňa: Poistenie proti havárii a vandalizmu ■ 43 bodov
6.  ČSOB Poisťovňa: Havarijné poistenie ■ 40 bodov
7.  Wüstenrot poisťovňa: Havarijné poistenie KASKO ■ 24 bodov
8.  Komunálna poisťovňa: Havarijné poistenie ■ 23 bodov
9.  Groupama poisťovňa: Bezpečná jazda – havarijné poistenie motorových vozidiel ■ 19 bodov

Poznámka: Hlasovanie odbornej poroty prebiehalo v čase zlučovania poisťovní Uniqa a AXA. Pretože nebolo jasné, ktoré produkty poisťovne AXA zostanú v budúcnosti zachované, neboli do tohto hlasovania zahrnuté.

Čísla na asistenčnú službu si uložte do mobilu. Aj číslo pri volaní zo zahraničia, aj číslo pri volaní zo Slovenska.

Bezprostredne po nehode budete v strese. Aj ľudia, ktorí majú havarijné poistenie s asistenčnými službami, v tú chvíľu zabudnú, že práve na takéto situácie asistenčné služby sú.

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2020 tvorí 191 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca


Chcete vedieť viac? Pozrite si webinár:

Súvisiace:
Kategórie poisťovní 2005-2017