FONDY FONDOV – Zlatá minca 2020

1.  Amundi AM: Amundi Fund Solutions – Conservative – A (C) ■ 58 bodov
2.  IAD Investments: Global Index ■ 54 bodov
3.  C-QUADRAT: C-QUADRAT ARTS Total Return Global-AMI ■ 49 bodov

4.  UNIQA investiční společnost: Javorský ■ 33 bodov
5.  KBC Asset Management: Archipel Portfolio Pro May 90 ■ 21 bodov

Fondy fondov ukladajú aspoň 1/3 aktív do podielových listov a akcií iných investičných fondov. Z väčšieho rozloženia investície vyplýva nižšie riziko.

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2020 tvorí 191 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca


Chcete vedieť viac?


Mohol by vás zaujímať aj webinár:

Súvisiace:
Kategórie fondov 2010 až 2017