CESTOVNÉ POISTENIE – Zlatá minca 2020

1.  Union poisťovňa: Krátkodobé cestovné poistenie ■ 174 bodov
2.  Allianz – SP: Cestovné poistenie ■ 160 bodov
3.  Generali Poisť., od. z. Európska cestovná poisťovňa: Komplexné cestovné poistenie VIP ■ 109 bodov

4.  Generali Poisťovňa: Cestovné poistenie na dobu neurčitú ■ 76 bodov
4.  Uniqa: Cestovné poistenie ■ 76 bodov
6.  ČSOB Poisťovňa: Cestovné poistenie ■ 25 bodov
6.  Groupama poisťovňa: Cestovné poistenie – komplexné poistenie na cestovanie a dovolenku ■ 25 bodov
8.  Uniqa: Cestovné poistenie na Slovensku ■ 16 bodov

Poznámky:
a) Cieľ Zlatej mince je upozorňovať na najlepších a nie hovoriť o neúspešných. Preto nezverejňujeme produkty, ktoré získali 10 a menej bodov.
b) Hlasovanie odbornej poroty prebiehalo v čase zlučovania poisťovní Uniqa a AXA. Pretože nebolo jasné, ktoré produkty poisťovne AXA zostanú v budúcnosti zachované, neboli do tohto hlasovania zahrnuté.

Mali by sme sa báť veľkých škôd. Poistenie liečebných nákladov, poistenie zodpovednosti a asistenčné služby by mali byť prioritnými bodmi cestovného poistenia. Poistenie batožiny by hlavným dôvodom uzatvorenia cestovného poistenia mať nemalo.

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2020 tvorí 191 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca


Chcete vedieť viac? Pozrite si webinár:

Súvisiace:
Kategórie poisťovní 2005-2017