BANKOVÉ ÚČTY – Zlatá minca 2020

1.  365.bank: Účet zadarmo ■ 123 bodov
2.  mBank: mKonto ■ 110 bodov
3.  Tatra banka: Bežný účet s balíkom služieb Tatra Personal ■ 106 bodov

4.  UniCredit Bank: U konto ■ 90 bodov
5.  Revolut*: Revolut Standard ■ 82 bodov
6.  Fio banka: Fio osobní účet ■ 74 bodov
7.  Slovenská sporiteľňa: Osobný účet ■ 69 bodov
8.  ČSOB: Účet Pohoda ■ 54 bodov
9.  VÚB: VÚB Účet ■ 34 bodov
10. Raiffeisen banka: Parádny účet ■ 30 bodov
11. Prima banka: Osobný účet ■ 19 bodov

* Internetová banka Revolut nemá na Slovensku priame zastúpenie.

Poznámka: Cieľ Zlatej mince je upozorňovať na najlepších a nie hovoriť o neúspešných. Preto nezverejňujeme produkty, ktoré získali 10 a menej bodov.

Bankový účet slúži na manipuláciu a hospodárenie s finančnými prostriedkami. Úroky za peniaze na ňom uložené sú minimálne až nulové.

U každého produktu je uvedený počet bodov (tri body za prvé miesto, dva za druhé, jeden za tretie), ktoré produkt získal v hlasovaní odbornej poroty.
Odbornú porotu Zlatej mince 2020 tvorí 191 nezávislých finančných expertov – zástupcov sprostredkovateľských spoločností, vysokých škôl, profesijných asociácií, fintechov, médií, finančných webov alebo odškodňovacích spoločností. Veľa z nich pracuje na projektoch finančnej gramotnosti, viacerí napísali knihu alebo učebnicu.
Každý člen odbornej poroty vyberal tri najlepšie produkty v kategórii, v ktorej mal odborný názor. Odporúčanými kritériami výberu boli kvalita, zaujímavosť a využiteľnosť produktov pre čo najširšiu skupinu populácie. Člen odbornej poroty nemusel vyplňovať kategóriu, o ktorej nemal dostatok informácií.

Nie každý produkt, ktorý zvíťazil, musí byť najlepší práve pre vás. Dá sa však povedať, že produkty, ktoré odborná porota ocenila ako najlepšie, sú naozaj dobré a kvalitné. Odporúčam ich brať pri vašom rozhodovaní do úvahy.
Jiří Ščobák, organizátor súťaže finančných produktov Zlatá minca


Chcete vedieť viac? Pozrite si webinár:

Súvisiace:
Kategórie bánk 2005 až 2017